Embed

Karbonat Bu, Her Derde Deva : )

Şu karbonatlı su çılgınlığını ben de yazayım istedim. Bu sıra konuştuğum herkese himalaya tuzu ve ingiliz karbonatı tavsiye ediyorum. Hatta tavsiyeyi geçtim ısrar ediyorum, çünkü gerçekten sağlık için son derece mühim.

İngiliz karbonatı, çarşıda satılanların aksine, %100 saf özellikli karbonat. Çarşıdakinin 1 pakedini 1 bardağa boşaltman gerekiyo ve tadı iğrenç. Ama ingiliz karbonatını 1 litre suya yarım çay kaşığı ölçüsünde katmak gerekiyo. Eczanelerde bulunuyo.

Karbonatlı suyun faydaları bu ara çok revaçta. Tümörü erittiği söyleniyo ve bu konuda ciddi çalışmalar mevcut. Amerikalı prostat kanseri bi adamın-ki terminal evredeymiş- kendini 5 haftada karbonatlı su içerek tedavi ettiğini belirten yazılar ve videolar var internette. Biyokimya doktorunun alkali diyet kitabını okuyunca da gördüm, çoğu hastalık, vücutta asit-baz dengesinin bozulmasından kaynaklanıyo. Kanser de buna dahil. Vücuttaki asiditeyi, karbonatlı su içerek nötrleyebiliyosunuz. Ve artık kaliteli su eşittir alkali su. Günde 3 litre içmek lazım : )

Himalaya tuzu ise hücre membranının bozulmaması için gerekli. Hücre membranını kimler bozar, oksidant maddeler. Antioksidantlarla membran üzerindeki stresi azaltmaya çalışırız. Himalaya tuzu da bu membran sağlığını korumaya yardımcı. Membran bozulduğunda, geri dönüşü olmaz ve hücre yıkımını takip eden doku yıkımı, organ yıkımı gerçekleşir.

Tuz hiç kullanmam ve sevmem, şu faydalı minerallerinden ayıklanıp iyot eklenerekpiyasaya sürülen tuzları kullanıp kendime zarar veremem, hem tuzlu şeyleri kendimi bildim bileli sevmem. Ve itiraf etmeliyim, yemeklerimi himalaya tuzuyla pişiriyorum, acayip lezzetli oluyor, yemeklerimi yiyenler de beğeniyor : )

Sonuç olarak, şu ara benim favorilerim himalaya tuzu ve karbonatlı su. Bir misyonermişçesine bunları çevreme anlatıyorum ve hepberaber yaşam kalitemizi bir nebze olsun yükseltelim istiyorum : ) 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !